adopt
Support
shop
donate
We spend around $3-5 per dog per day on food. We believe health starts with nutrition. Especially when we get pups with skin issues like Dewey. Our preference is a more natural diet such as home-cooked, raw, or high-end freeze-dried to preserve as many nutrients as possible and boost the immune system.
*Donations enter a general fund - and will be dispersed accordingly.